Bukmacherskie zakłady

Jak obstawiać piłkę nożną? Wskazówki dla typerów

Zakłady bukmacherskie oferują szeroką gamę dyscyplin sportowych, e-sportu oraz gier wirtualnych. Typować można spotkania live, a także przed rozpoczęciem meczów, na kuponach typu SOLO, AKO i systemowo. Tak naprawdę wybór jest ogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie. Dzisiaj zajmiemy się najpopularniejszym sportem świata, który przyciąga uwagę większości nowych, a także doświadczonych typerów. Jak obstawiać piłkę nożną? To pytanie stawiają chyba wszyscy zainteresowani typowaniem. Za moment przybliżymy wszystkie aspekty z tym związane.

jak obstawiać piłkę nożną
Jak obstawiać piłkę nożną? Wskazówki dla typerów

Typowanie meczów u bukmachera – czy jest to legalne?

Na starcie warto jest także wiedzieć czy obstawianie u bukmacherów jest w ogóle legalną rozrywką. Można powiedzieć, że i tak, i nie. Wszystko zależy od statusu firmy organizującej zakłady wzajemne. Jeśli dany bukmacher spełnił wszystkie wymagania Ustawy Hazardowej i złożył odpowiedni wniosek, to może liczyć na akceptację Ministerstwa Finansów i wydanie odpowiedniej licencji. Tylko w takich miejscach w 100% legalnie można obstawiać.

Każda strona, która organizuje zakłady i nie posiada odpowiedniej zgody łamie prawo i gra w takich miejscach również jest karana. Jeśli już zdecydujecie się obstawiać, to warto wybrać jedną z osiemnastu legalnie działających na polskim rynku bukmacherskim – inaczej czekają Was spore problemy.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Na co zwrócić uwagę przy obstawianiu piłki nożnej?

Każda z dyscyplin sportowych ma swoją specyfikę – zarówno dotyczącą gry, jak i typowania zakładów. Należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które za moment opiszemy. Oczywiście zakładamy, że wybór firmy bukmacherskiej mamy już za sobą. Jak obstawiać piłkę nożną, żeby mieć największe szanse na pokonanie bukmacher i ewentualny zysk? Warto kierować się kilkoma wskazówkami, takimi jak:

Statystyki

Pozycją obowiązkową dla każdego typera, który bierze się za obstawianie – czy to piłki nożnej, czy innych dyscyplin, to sprawdzenie statystyk. Należy przyjrzeć się im jak najbardziej szczegółowo. Im więcej dowiecie się o danym spotkaniu, tym wyższe macie szanse na ostateczne powodzenie i wygraną. Najlepiej rozpocząć od spotkań bezpośrednich, meczów rozgrywanych u siebie/na wyjeździe, a także ilości kartek czy rzutów rożnych. Wszystkie te aspekty mogą pomóc w ostatecznym znalezienie idealnego typu, co oczywiście przekłada się później na ewentualną wygraną.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Terminarz

Spory wpływ na podejście ekip do danego spotkania ma także terminarz. Nie chodzi nam o to, że w niektórych meczach zespoły specjalnie przegrywają czy grają bez zaangażowania. Mamy tutaj na myśli to, że terminarz może powodować spore rotacje w składzie. Wynika to najczęściej z faktu, że kilka dni po meczu ligowym dany zespół będzie rozgrywał bardzo ważne spotkanie w europejskich pucharach. Logiczne więc jest to, że trener może dać odpocząć swoim najlepszym zawodnikom, którzy muszą być w pełni przygotowani na następne starcie, a w najbliższym spotkaniu zagrają zmiennicy. Wtedy może się okazać, że faworyt albo zremisuje, albo przegra, więc warto wziąć ten aspekt pod uwagę.

Forma drużyny

Jednym z kluczowych wręcz czynników podczas wybierania zwycięzcy meczu jest forma drużyn. W końcu każda drużyna – nawet ta, która wygrywa niemalże wszystko – musi mieć gorszy okres. Nie ma możliwości, żeby przez cały sezon utrzymywać maksymalnie wysoki poziom. To samo tyczy się oczywiście tych słabszych ekip – kiedyś ich gorsza forma musi się skończyć. Najlepszym sposobem na oszacowanie tego jest przyjrzenie się ostatnim meczom, które rozgrywali, a także bezpośrednim pojedynkom. Czasami jest tak, że po prostu dany zespół nie potrafi wygrać z przeciwnikiem od kilku meczów, mimo że na papierze jest lepszy. Tak jak wspominaliśmy – czynników jest multum i wyłapanie takich niuansów wpłynie tylko na korzyść każdego typera.

ewinner zakłady online
Nowe promocje bukmacherskie w eWinner z kodem bonusowym

Zakłady specjalne

Na początku drogi z obstawianiem warto brać pod uwagę typy na zwycięzcę czy zakłady bez remisu. Najłatwiej jest znaleźć tego typu statystyki, więc jest to idealne rozwiązanie na złapanie doświadczenia. Później można nieco bardziej eksperymentować z rynkami zdarzeń i wziąć się za zakłady specjalne. Wśród nich znajdują się chociażby: typy na strzelców, ilość bramek, handicap, zakłady łączone (ilość kartek, rożnych i bramek w danym meczu). Możliwości jest naprawdę sporo, a im bardziej wyszukany zakład, tym kursy będą bardziej atrakcyjne.

Czy warto obstawiać zakłady na żywo?

Na sam koniec poradnika związanego z tym, jak obstawiać piłkę nożną, warto przyjrzeć się zakładom na żywo. Chodzi tutaj o typowanie meczów, które aktualnie są rozgrywane. I tak naprawdę piłka nożna jest dyscypliną, która jest wręcz skrojona pod obstawianie live. Dzieje się sporo, kursy są aktualizowane wraz z tym, co aktualnie dzieje się na boisku. Można zatem złapać o wiele ciekawszy kurs podczas rozgrywania pojedynku, niż przed meczem.

Dobrze jest jednak śledzić kilka spotkań, aby znaleźć ten jeden, który może przynieść ostateczny zysk. Najlepiej jest zająć się meczami, w których grają faworyci z zespołami skazywanymi na porażkę. Gdy długo utrzymuje się wynik remisowy, to dla przykładu – kursy z 1.20 mogą zyskać wartość 2.00, tak około 70 minuty. Wszystko zależy oczywiście od spotkania i tego, jak wygląda jego przebieg.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

Back to top button