Bukmacherskie zakłady

Jak wybrać firmę bukmacherską do obstawiania meczów?

Najtrudniejszy jest pierwszy krok. To stwierdzenie bardzo dobrze pasuje do osób, które chciałyby rozpocząć obstawianie zakładów bukmacherskich, jednak nie wiedzą, jak się dokładnie za to zabrać. W końcu na rynku mamy już kilkanaście legalnych podmiotów, które przekonują, że to właśnie oni są najlepszym wyborem dla was. Czym kierować się podczas szukania swojego bukmachera? Jak wybrać firmę bukmacherską, która spełni wszystkie wasze oczekiwania i będziecie z niej zadowoleni?

Jak wybrać firmę bukmacherską
Jak wybrać firmę bukmacherską do obstawiania meczów?

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce

Pierwszym aspektem – chyba najważniejszym jest wybór bukmachera z listy legalnych firm oferujących zakłady. Na ten moment jest ich już osiemnaście, więc jest w czym wybierać. Ważne jest to, aby były to firmy z licencją, którą przyznaje Ministerstwo Finansów, ponieważ cała reszta działa bezprawnie, a typowanie w takich źródłach grozi wieloma sankcjami. Gdzie zatem możecie założyć konto?

Oto pełna lista wszystkich legalnych podmiotów w naszym kraju:

 1. Fortuna
 2. STS
 3. Totolotek
 4. Betclic
 5. Betfan
 6. Totalbet
 7. Superbet
 8. Forbet
 9. eToto
 10. eWinner
 11. Noblebet
 12. PZBUK
 13. LV BET
 14. BetX
 15. Traf zakłady bukmacherskie
 16. OkBet
 17. MrBet
 18. BestBet

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Na co zwrócić uwagę wybierając bukmachera?

Przejdźmy teraz do konkretnych wskazówek, dotyczących tego, jak wybrać firmę bukmacherską idealną dla siebie. Oczywiście, ważnych jest wiele czynników – my skupiliśmy się na pięciu najważniejszych aspektach, które są istotne przy obstawianiu zakładów. Czym zatem powinniście się kierować, jeśli chcecie rozpocząć obstawianie meczów?

Proces rejestracyjny

Dobrze jest przyjrzeć się formularzowi rejestracyjnemu i całemu procesowi zakładania konta. Coraz więcej firm pozwala na założenie konta tymczasowego, czyli obstawianie bez weryfikacji dowodu tożsamości. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na start – żeby sprawdzić, czy zakłady bukmacherskie są w ogóle dla was, a także czy dana firma wam odpowiada.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Założenie konta tymczasowego trwa kilka minut i wystarcza podstawowe dane osobowe, aby założyć takie konto. Oczywiście później należy dokończyć rejestrację, wrzucając skan dowodu osobistego, oraz podając numer rachunku bankowego. Wtedy mówimy o koncie stałym, dzięki czemu jesteście zweryfikowanymi graczami i macie dostęp do wszystkich funkcji i pełnej oferty bukmachera.

Wysokość kursów

Przyjrzenie się kursom bukmacherskim na poszczególne zdarzenia także może mieć spory wpływ na wasze ewentualne wygrane. W końcu im wyższe kursy, tym ewentualna wygrana również będzie wyższa. Wszystko zależy tak naprawdę od marży poszczególnych bukmacherów. Ona może sporo się różnić – w zależności od danej dyscypliny i jej popularności, a także od bukmachera. Marża jaką mają legalni bukmacherzy online może wahać się w granicach 3-7%, co oczywiście jest mocną rozbieżnością. Zwykle na najważniejsze i najpopularniejsze rozgrywki piłkarskie możecie liczyć na około 4%, a na sporty niszowe około 6-7%.

zakłady bukmacherskie w polsce
Polskie zakłady bukmacherskie Betfan – Obstawianie z bonusem

Często jest jednak tak, że bukmacherzy tworząc specjalne bonusy i promocje i tak pozbywają się zysku z marży. Zwykle są to tak zwane „happy hours”, czyli zwolnienie z płacenia podatku (zamiast współczynnika 0.88, jest współczynnik 1.00).

Oferta powitalna

Jednym z ważniejszych aspektów, który może przynieść ewentualny, dodatkowy zysk jest również oferta powitalna bukmacherów. Przy tak dużej ilości firm bukmacherskich na rynku, każdy z nich musi walczyć o pojedynczego, nowego typera. Dlatego rozdają oni coraz to ciekawsze bonusy i promocje na start. Na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu oferty startowej?

Chodzi tutaj o konkretne bonusy, ich wymogi kursowe, a także obrót, który trzeba dokonać, aby móc wypłacić otrzymane środki promocyjne. Na ten moment na rynku dostępne są tak naprawdę trzy rodzaje bonusów. Od pierwszych depozytów, zakład bez ryzyka, a także freebet, czyli bonus bez depozytu. Jeśli bukmacherzy w Polsce posiadają je wszystkie, z trzykrotnym, bądź maksymalnie czterokrotnym obrotem i wymogiem kursowym oscylującym w granicach 2.00, to jest naprawdę dobrze. Zdarzają się firmy, które pozwalają na wypłatę środków po jedno, czy dwukrotnym obrocie, jednak to akurat jest rzadkością.

superbet polska
Nowy legalny bukmacher w Polsce – darmowe bonusy na start

Bukmacherzy z najlepszymi ofertami startowymi na współczesnym rynku bukmacherskim, to niewątpliwie: Fortuna, LV BET, STS czy Betfan. Każdy z nich oferuje kompleksowe podejście z dość łatwymi wymogami dotyczącymi przyznawanych przez nich bonusów.

Metody płatności

Może nie jest to główna sprawa, która zadecyduje o wyborze legalnego bukmachera A, zamiast bukmachera B, jednak dobrze jest przyjrzeć się też metodom płatności. W szczególności chodzi oczywiście o wypłaty z konta depozytowego, na wasze konto bankowe. Niektórzy bukmacherzy oferują przelewy natychmiastowe, a więc po kilku minutach środki będą już wypłacone. U innych trzeba poczekać nawet dobę, bądź dwie, zanim doczekacie się pieniędzy na koncie. W przypadku wpłat na konto gracza, każda z działających firm oferuje natychmiastowe przelewy na konto bukmacherskie.

Najszybciej przelejecie środki w STS, Betclic, Forbet czy Superbet.

Dyscypliny do obstawiania

Pozostała nam już tylko oferta stała na zakłady. Szanujący się bukmacherzy posiadają około 30-40 klasycznych dyscyplin do obstawiania, a także gry e-sportowe, sporty wirtualne oraz gry karciane. Dobrze jest przyjrzeć się również zakładce live, czy rynkom zdarzeń, czyli ilości pojedynczych typów w danym spotkaniu. Oczywiście w przypadku obstawiania najpopularniejszych gier, jak chociażby piłka nożna, tenis, koszykówka, Counter Strike czy League of Legends, to problemu nie będzie w żadnej firmie. Co innego, jeśli interesujecie się niszową dyscypliną, jak snooker, żeglarstwo, czy skoki narciarskie. Wtedy trzeba poszperać w ofertach kilku bukmacherów.

Najsilniej zaopatrzone oferty posiada niewątpliwie LV BET, Betclic, Fortuna, STS, czy Forbet i Totalbet.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

Back to top button