Bukmacherskie zakłady

Obliczanie wygranej u bukmachera krok po kroku

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość rzeczy, które kiedyś musieliśmy robić samodzielnie w zakresie zakładów bukmacherskich, jest wykonywana w pełni automatycznie i bez naszego udziału. Tak jest, chociażby w przypadku obliczania naszych potencjalnych wygranych z konkretnych zakładów. Wystarczy dodać odpowiednie zdarzenia do wirtualnego kuponu, a bukmacherzy online samodzielnie obliczą, ile będziemy w stanie wygrać, w dynamiczny sposób dopasowując potencjalną wygraną do naszej stawki.

obliczanie wygranej u bukmacherów
Obliczanie wygranej u bukmachera krok po kroku

Z jednej strony jest to sytuacja, która działa na plus i na pewno sprawia, że zakłady możemy zawierać znacznie szybciej i bardziej bezproblemowo. Z drugiej jednak sprawia, że tak naprawdę nie wiemy, skąd biorą się nasze wygrane i co tak właściwie ma na nie największy wpływ. W naszym dzisiejszym wpisie postaramy się opisać, w jaki sposób można obliczyć potencjalną wygraną z zakładu bukmacherskiego – tak dla zakładu pojedynczego, jak i kuponu zawierającego w sobie kilka zdarzeń.

Jak obliczyć wygraną z kuponu pojedynczego?

Jeżeli mamy do czynienia z zakładem pojedynczym – a zatem takim, który zawiera w sobie typ tylko na jedno zdarzenie – nie będziemy nam trudno obliczyć potencjalną wygraną, która będzie z niego pochodzić. Wszystko, co musimy zrobić w tym przypadku sprowadza się do pomnożenia kursu bukmacherskiego wybranego przez  nas zdarzenia przez naszą stawkę – koniecznie pomniejszoną o podatek od gier i zakładów. Podatek ten w naszym kraju wynosi 12% wartości naszej stawki.

legalny bukmacher superbet
Kod promocyjny BETONLINE na darmowy freebet w Superbet

Załóżmy więc, że chcemy wytypować zwycięstwo Osasuny w jej meczu z FC Barceloną w jednej z kolejek hiszpańskiego La Liga na stawce 100 złotych. Kurs na to zdarzenie wynosi 9.15. Mnożymy więc ten kurs przez 88 (100 złotych – 12% ze 100 złotych). Nasza potencjalna wygrana będzie więc wynosiła 805,20 złotych.

Pamiętajmy: typowanie spotkań sportowych na kuponach pojedynczych czasem bywa nieopłacalne. Dzieje się tak w momencie, w którym obstawiamy mecze po bardzo niskich kursach, przez co wartość podatku do zapłacenia może przewyższyć kwotę, jaką jesteśmy w stanie wygrać. Zanim zatem postawimy na “pewniaka”, sprawdźmy, czy jest sens robienia tego. Pamiętajmy, że do dyspozycji mamy zwykle całe mnóstwo mniej standardowych rynków na zakłady sportowe.

Jak obliczyć wygraną z kuponu akumulacyjnego?

Bardzo podobnie oblicza się potencjalne wygrane płynące ze stawiania kuponów AKO, zwanych też kuponami KOMBI lub akumulacyjnymi. W tym przypadku musimy zacząć od obliczenia dwóch wartości: kursu całkowitego kuponu oraz naszej stawki po odjęciu od niej podatku od gier i zakładów.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl1554 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Aby obliczyć kurs całkowitu kuponu, mnożymy ze sobą po kolei kursy każdego zdarzenia, które zamieściliśmy w jego obrębie. Stawkę po podatku ustalimy w standardowy sposób – odejmując od niej 12% jej wartości (stawka * 0.12).

Proces obliczania wygranej z kuponu akumulacyjnego najlepiej jest wyjaśnić na przykładzie. Załóżmy więc, że w gramy kupon za 100 złotych, zawierający trzy zdarzenia – zwycięstwo Interu Mediolan w meczu z Torino w Serie A (kurs 1.72), wygraną Olympique Marsylia w meczu z Brest w Ligue 1 (kurs 2.00) oraz wygraną Realu Madryt w meczu z Mallorcą w La Liga (kurs 1.55). Poniżej przedstawiamy kroki prowadzące do obliczenia wygranej z tego właśnie kuponu.

  1. Mnożymy stawki, aby uzyskać kurs całkowity. 1.72 * 2.00 * 1.55 daje nam w sumie 5.33.
  2. Odejmujemy od naszej stawki 12% podatku. 12% z liczby 100 to 12, a zatem nasza stawka po podatku to równo 88.
  3. Mnożymy kurs całkowity ze stawką. Oznacza to, że musimy pomnożyć 5.33 * 88. Nasza potencjalna wygrana z tego konkretnego kuponu wynosi 469,04 zł.
Betfan kod promocyjny na bonus
Bukmacher betfan to legalne obstawianie bez podatku

Pamiętajmy, że wybrani bukmacherzy w Polsce dają nam też możliwość dodatkowego procentowego zwiększenia naszej wygranej pochodzącej z kuponu akumulacyjnego. Większość z nich oferuje promocję, w ramach której promuje kupony AKO z większą ilością zdarzeń. Bonusy zazwyczaj rozpoczynają się od pięciu zdarzeń i mają swoje odzwierciedlenie w kuponie. Je też możemy obliczyć ręcznie – musimy jednak zapoznać się najpierw z regulaminem konkretnej promocji. Nie zapominajmy jednak, że wraz z każdym kolejnym dodawanym do kuponu zdarzeniem rośnie nasze ryzyko porażki, a tym samym maleje szansa na to, że po naszą wygraną rzeczywiście sięgniemy.

Czy da się uniknąć płacenia podatku za grę u bukmacherów?

Niezależnie od tego, czy obstawiamy zakład pojedynczy, czy też skupiamy się na zakładzie akumulacyjnym, z pewnością szybko dostrzeżemy, jak wiele naszej stawki jest “pochłaniane” przez podatki. Choć mogłoby się wydawać, że niewiele można z tym zrobić, tak właściwie jest wprost przeciwnie. Istnieją bowiem sposoby na to, by typować bez podatku. Co jeszcze ciekawsze, taką możliwość dają prawie wszyscy najlepsi bukmacherzy online w Polsce.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Najpopularniejszym z nich jest Fortuna, która od wielu lat prezentuje swoim klientom promocję o nazwie Happy Hours. W jej ramach, w ściśle określonych godzinach, jesteśmy w stanie obstawiać zakłady bukmacherskie bez płacenia za to podatku. Co ciekawe, taką możliwość mamy także każdego dnia tygodnia przez całą dobę w przypadku zakładów LIVE. Warunki, jakie musimy spełnić, by nie musieć płacić podatku to między innymi zagranie kuponu AKO z trzema zdarzeniami, minimalnym kursem 1.30 i minimalnej stawce 2zł. Fortuna dobrze podchodzi do swojej promocji, oferując ją każdemu zainteresowanemu nią użytkownikowi.

Dość podobnie działa typowanie e-sportu bez podatku, które jest możliwe u bukmachera eWinner. Operator ten nie narzuca przy tym dużych wymagań. Wystarczy typować kupony AKO z trzema zdarzeniami o kursie minimalnym 1.20 każde. Z promocji tej można korzystać dowolnego dnia tygodnia i przez całą dobę.

Istnieje również wielu innych polskich bukmacherów, dzięki którym będziemy mogli pozbyć się konieczności płacenia podatku. U każdego jednak nie wygląda to w taki sposób, że kompletnie tego podatku nie płacimy. Standardowo zawieramy u nich zakład, a bukmacherzy sami zwracają na nasze saldo kwotę równą podatkowi. Robią to różnie – albo bezpośrednio po nabyciu kuponu, albo też dopiero po rozwiązaniu konkretnego zakładu.

5 / 5. Ocen: 6

Zakłady bukmacherskie

Back to top button