Bukmacherskie zakłady

Typowanie eliminacji do Mundialu 2022 – Jak obstawiać żeby wygrywać?

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Katarze są już na ostatniej prostej. Polaków najbardziej interesują oczywiście eliminacje na kontynencie europejskim. Dlaczego warto być ostrożnym w czasie typowania tych rozgrywek? Szczególnie uwzględniając – w tym momencie – ostatnie kolejki kwalifikacji?

mundial 2022 typowanie meczów
Typowanie eliminacji do Mundialu 2022 – Jak obstawiać żeby wygrywać?

Eliminacje do Mundialu w Katarze wkraczają w decydującą fazę

Za nami już (w większości grup) siedem kolejek. Drużynom narodowym zostały do rozegrania jeszcze po trzy spotkania. Najbliższa kolejka odbędzie się jeszcze w październiku 2021 roku. Dwa ostatnie spotkania będą miały miejsce już w listopadzie. A w marcu 2022 roku czekają nas emocje związane z bataliami barażowymi. Przypomnijmy, że na Mundial w Katarze pojadą triumfatorzy grup. Jakie są inne drogi? Trzeba zająć drugie miejsce. Dzięki temu drużyny narodowe – z tych lokat – awansują do rundy barażowej. Tam zostaną podzielone na czterozespołowe grupy. W pierwszej fazie będą rozgrywane dwa półfinały.

Do kolejnej rundy awansuje tylko zwycięzca. W finale czeka nas jedno spotkanie. Ekipa narodowa, która wygra, awansuje na Mistrzostwa Świata, które już za kilkanaście miesięcy odbędą się na terenie Kataru. Często jest tak, że właśnie na tym etapie (mowa o ostatnich kolejkach kwalifikacji) jest zaś wiele niespodzianek. Warto być zatem uważnym w czasie typowania. Po to, by niepotrzebnie nie narażać własnego kapitału…

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Niektóre drużyny mają już pewny awans

Co jednak sprawia, że na takich spotkaniach trudno jest zarobić pieniądze w zakładach bukmacherskich? Często dzieje się tak, że motywacja dwóch drużyn narodowych jest… zupełnie inna. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w naszej grupie. Obecnie zdecydowanie na pierwszym miejscu są Anglicy. Tak naprawdę wicemistrzowie Europy mają już praktycznie pewny awans z pierwszej lokaty. Jeśli Synowie Albionu zapewnią sobie to miejsce, to jest spore prawdopodobieństwo, że Gareth Southgate (selekcjoner) da odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. W pierwszym składzie może zatem brakować np. Harry’ego Kane’a, który jest najlepszym strzelcem tej kadry narodowej. Trzeba być zatem ostrożnym w czasie typowania takich spotkań.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli dana kadra narodowa ma już pewny awans, to może jej zabraknąć motywacji do grania na 100%. A przez to jest o wiele większa szansa na wystąpienie niespodzianki. Jeśli zatem chcesz typować ostatnie rundy kwalifikacji, których stawką jest gra w Mistrzostwach Świata w Katarze, to musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Na pewno warto sprawdzać, kto jest w kadrze i jacy zawodnicy są awizowani do pierwszego składu.

Inne reprezentacje narodowe są bez szans na uzyskanie awansu – nawet do rundy barażowej

Jest także druga strona tego medalu. Na tym etapie nie brakuje bowiem drużyn narodowych, które… nie mają już szans na zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata w Katarze. Nawet z drugiego miejsca. A przypomnijmy, że np. uplasowanie się na trzeciej lokacie… nic nie daje. Z tego względu niektórym drużynom narodowym także może trochę brakować motywacji. W naszej grupie świetnym przykładem są kadrowicze z Węgier. Tak naprawdę uczestnicy Euro 2020 mogą maksymalnie zająć trzecie miejsce. Na pierwszej lokacie na 99,9% uplasują się Anglicy. A o drugie miejsce powalczą Polacy z Albańczykami. Wydaje się, że przez to kadra narodowa Węgier nie będzie szczególnie zmotywowana na trzy ostatnie spotkania.

gdzie darmowe bonusy bez depozytów
Polski bukmacher STS darmowy bonus 29 PLN bez depozytu

Warto zatem ten czynnik mieć na uwadze. Przed graniem spotkań eliminacyjnych należy zweryfikować, jak obecnie przedstawia się sytuacja w tabeli. Zawsze są bowiem drużyny, które o coś walczą, ale także teamy, które grają tak naprawdę tylko o honor. Dla wielu kibiców możliwość występowania np. z orzełkiem na piersi to największy zaszczyt. Nie da się jednak ukryć, że kiedy nie gra się o konkretne cele, to motywacja spada. A przez to rywalom jest o wiele łatwiej o zanotowanie dobrego dla siebie rezultatu.

Warto typować tylko spotkania ekip, które o coś jeszcze walczą

Wnioski nasuwają się zatem tak naprawdę same. Najlepiej typować spotkania ekip narodowych, które mają jeszcze określone cele. Przeważnie gra toczy się o pierwsze lub drugie miejsce. Dla zdecydowanej większości kadr narodowych nie ma bowiem większego znaczenia, czy zajmie się piątą lub szóstą lokatę itd. Osoby zainteresowane zakładami bukmacherskimi muszą zatem zwracać uwagę na ten czynnik. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja w tabeli. Warto też mieć na uwadze terminarz. Jeśli bowiem np. Polska pokona w kolejnym spotkaniu eliminacyjnym Albanię, to będzie miała dwa punkty przewagi nad tymi rywalami. Ktoś powie, że to jeszcze nie wystarcza do awansu.

Tak, ale przed podopiecznymi Paulo Sousy jeszcze m.in. delegacyjna rywalizacja z Andorą. W takich spotkaniach można sobie swobodnie dopisać trzy oczka jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Warto zatem sprawdzić sytuacje nie tylko na tu i teraz. Dobrze jest też prześledzić, co czeka konkretne drużyny narodowe w ostatnich kolejkach. Jeśli wspomniana Albania przegra z Polską, to są bardzo małe szanse, że Biało-czerwoni stracą punkty w dwóch ostatnich starciach. Z tego względu motywacja Albańczyków – przed kolejnymi spotkaniami – może być już na dużo niższym poziomie.

5 / 5. Ocen: 4

Zakłady bukmacherskie

Back to top button