Bukmacherskie zakłady

Zakłady bukmacherskie dla początkujących

Obstawianie zakładów bukmacherskich na pierwszy rzut oka trudne nie jest. Wybieramy typy z dyscyplin na których się znamy, wybieramy stawkę i czekamy na pozytywne rozstrzygnięcie kuponu, przeliczając już sumę, którą zarobimy „na czysto”. Niestety, nic bardziej mylnego. Rozpoczęcie przygody z obstawianiem nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Natłok wielu nowych spraw, a także specyficzne słowa. Właśnie dlatego, aby zaoszczędzić nerwów czy szukania na różnych stronach internetowych, co oznaczają dane słowa, postanowiliśmy stworzyć słownik bukmacherski dla początkujących. Za moment przedstawimy listę kilkunastu wyrażeń pochodzących stricte z zakładów bukmacherskich.

zakłady bukmacherskie dla początkujących
Co należy wiedzieć o bukmacherce?

Co należy wiedzieć o bukmacherce na start?

Aspektów, które warto wiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem obstawienia swojego pierwszego kuponu jest wiele. Już sam wybór firmy bukmacherskiej może przyprawić o niezły ból głowy. Kilkanaście legalnych zakładów bukmacherskich, które kusza promocjami, szybką rejestracją oraz możliwością obstawiania niemal każdej dyscypliny sportowej świata. Dobrze jest również być nieco obeznanym z regulaminami poszczególnych bonusów i promocji u bukmacherów, którzy często kuszą wysokimi kwotami w formie bonusów, jednak z wymogami niemożliwymi do spełnienia.

Każdy zainteresowany obstawianiem powinien również przejrzeć stronę bukmachera, czy w ogóle pod względem technicznym, a także wizualnym będzie mu odpowiadać. Warto jest także przejrzeć fora bukmacherskie, gdzie można dowiedzieć się naprawdę sporo i to z pierwszej ręki – czyli od aktywnych typerów.

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Podstawowe pojęcia bukmacherskie:

Tak, jak wspomnieliśmy dzisiaj na warsztat wzięliśmy sobie słownik bukmacherski dla początkujących. Poniżej przedstawiamy zatem pojęcia i wyrażenia, które mogą bardzo pomóc przy obstawianiu swojego premierowego kuponu. Oto lista:

 • AKO – jest to określenie zakładów akumulowanych, czyli wielokrotnych. Na takim kuponie znajdą się minimum dwa wydarzenia, maksymalnie – liczba ta sięga zwykle 30. Kupony AKO pozwalają na wyższą ewentualną wygraną przy niższym wkładzie, ponieważ kursy z każdego pojedynku, który gracz zdecyduje się postawić – mnoży się. Oczywiście, im więcej spotkań na kuponie, tym prawdopodobieństwo wygranej spada.
 • Bankroll – to nasz budżet przeznaczony na zakłady bukmacherskie. Kwotę bankrollu każdy ustala sobie sam. Eksperci jednak radzą, żeby nie przekraczać wcześniej ustalonej granicy, a pojedyncze kupony obstawiać za 2-4% miesięcznej kwoty.
 • Bonus od depozytu – to kwota, którą bukmacher postanawia przelać na konto bonusowe gracza, zwykle za zarejestrowanie u niego konta, lub później – za lojalność. Zwykle jest to 100% od wpłaconej kwoty przez gracza.
 • Cashback – inaczej zakład bez ryzyka. To rodzaj promocji, zarówno dla nowych i stałych graczy. Polega ona na ubezpieczeniu kuponu gracza – jeśli nie wejdzie, to włożona stawka zostanie zwrócona na konto typera.
Betfan kod promocyjny na bonus
Bukmacher betfan to legalne obstawianie bez podatku
 • DNB – po polsku określenie to „zakład bez remisu”. Mamy zatem do wyboru zwycięstwo gospodarza lub gościa. W przypadku podziału punktów – zdarzenie zostanie rozliczne po kursie 1.0.
 • Freebet – jeden z najlepszych bonusów dla graczy, tak zwany bonus bez depozytu. Freebety od bukmacherów są przyznawany najczęściej za dokonanej pełnej rejestracji konta u danego bukmachera. Wtedy bez naszego wkładu, firma przelewa na nasze saldo bonusowe wskazaną wcześniej sumę pieniędzy – 20, 25, czy nawet 50 złotych.
 • H2H – to zakład dwutorowy na jedną z drużyn czy zawodnika. Tyczy się on zatem sportów, gdzie musimy poznać zwycięzcę starcia.
 • Single – jest to pojedynczy zakład na kuponie. Obstawianie singli jest popularną metodą typerów.
 • Handicap – zwykle ma miejsce w spotkaniach, w których grają ze sobą zawodnicy, bądź drużyny z dwóch różnych części tabeli czy rankingu. W handicapie chodzi o wyrównywanie szans pomiędzy grającymi. Po prostu obstawiając taki zakład, wirtualnie dodawany jest gol, czy pewna suma punktów drużynie słabszej. Faworyt musi zatem wygrać spotkanie różnicą, którą wskazaliśmy w zakładzie.
 • HT/FT – określenie pierwszej połowy i całego spotkania. Są to skórty od „half time” oraz „full time”. Często może znaleźć typy piłkarskie, w których określone jest „ilość bramek HT” itp.
 • Systemy bukmacherskie – systemy to sposoby na ogranie bukmacherów, jest ich setki, a każdy system bukmacherski przybliża gracza do wygranej.
 • Kontra – jedno z ważniejszych haseł, gdy jesteśmy już bardzo blisko wygrania kuponu. Jest to obstawienie typu przeciwnego do zakładu, na którym pozostało nam jedno spotkanie. Dla przykładu – na kuponie AKO pozostał nam jeden mecz piłkarski z czystą wygraną gospodarza. Żeby być pewnym jakiegokolwiek zysku – obstawiamy drugi kupon z wynikiem X2. Wtedy któryś z kuponów musi nam wejść. Jedyne co, to w gestii gracza jest to, aby wybrać taką kwotę, żeby był na plusie w obu przypadkach.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
 • Over – hasłem tym określamy „powyżej”, czyli over 1.5 bramki, over 5.5 kartek itd.
 • Taśma – to rodzaj kuponu AKO na którym postawimy kilka lub kilkanaście spotkań. Zwykle kurs takie załadu sięga 100, czy nawet 300 i ewentualną wygrana jest ogromna. Niestety takie kupony są mało prawdopodobne do trafienia.
 • Under – określenie „poniżej” – analogicznie, jak w przypadku słowa „over”.
 • Underdog – jest to określenie na zespół/zawodnika, który jest skazywany na porażkę w pojedynku z wyżej notowanym przeciwnikiem.
 • Zakład SOLO – jest to rodzaj kuponu, na którym obstawiamy tylko jedno zdarzenie.
 • Zakłady specjalne – są to bardzo często łączone typy, gdzie chociażby w jednym zakładzie znajdzie się t, czy obie drużyny strzelą gola, ile będzie rzutów rożnych oraz kartek w danym pojedynku.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button